Loading...
MiejskieWózki

Easywalker Buggy xs – wózek, który lubi podróże

Są w życiu rzeczy, których się nie zapomina. To tak jak z jazdą na rowerze, nie ważne jak dawno się nauczyłaś – możesz wrócić do tego bez problemu      i w każdym czasie. Podobnie jest z moim blogowaniem 😉 Od ostatniego wpisu minęło naprawdę dużo czasu, jak się mówi sporo wody upłynęło. Nadal nie jest łatwo wszystko pogodzić, a co więcej myślę, że już nigdy nie będzie to możliwe w takim stopniu, w jakim bym chciała.

Wiem też, że jestem Wam winna kilka wpisów min. z tegorocznych Kids Time, ale nie wyrobiłam z czasem :/ Powiem w sekrecie, że na targi jechałam na luzie i zupełnie incognito, a wróciłam z kolejnymi tematami na blog. Ten wpis będzie właśnie wynikiem, jak się okazało, biznesowej rozmowy z dystrybucją pewnej holenderskiej marki, której wózek chcę Wam właśnie przedstawić 🙂

.

.

Easywalker do tej pory kojarzył mi się głównie z modelami Sky czy Qtro. Swego czasu byłam nawet bliska kupna Sky-a, jednak finalnie do transakcji nie doszło. Szkoda. Dziś Easywalker wchodzi na rynek całkowicie odmiennym asortymentem. Wózki Buggy xs czy Buggy x (także będę go recenzować), zupełnie nie przypominają już tych poprzednich modeli. Nadal jednak wyróżnia je jednak wysoka jakość wykonania, dbałość o szczegóły i wyjątkowy design. O połączenie wygody dziecka i rodzica możemy być zatem spokojni.

Testowany przeze mnie egzemplarz jest limitowaną edycją wózka Buggy xs – Mickey Ornament. Dla fanów Myszki jest to nie lada gratka, gdyż w sposób subtelny i nieprzerysowany przykuwa uwagę nietuzinkowym wyglądem. Poniżej przedstawiam pełną kolorystykę wózków oferowaną przez producenta. Myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.

.

.

.

.

Dla tych, którzy nie lubią obszernych opisów, przygotowałam masę zdjęć, na których mam nadzieję będzie można dostrzec wszystkie atuty tego wózka. Cały opis i dokumentacja fotograficzna została wykonana w całości przeze mnie. Testowy egzemplarz to Easywalker Buggy xs Mickey Ornament.

.

.

.

.

.

Stelaż, koła i właściwości jezdne

Easywalker Buggy xs to wózek idealny do podróżowania. W szczególności świadczą o tym jego kształty i waga (niewiele ponad 6kg). Jest mały i zwinny, wszędzie wjedzie, a złożony mieści się w gabarycie bagażu podręcznego (44x52x23 cm). W moim odczuciu jest dużą konkurencją dla tego typu wózków np babyzen yoyo czy GB Pockit +.

Po złożeniu Buggy xs stoi samodzielnie, brakowało mi natomiast uchwytu, czy paska do przenoszenia. Zgodnie z rekomendacją producenta, maksymalny udźwig wózka wynosi 20 kg, z czego 15 kg przypada na siedzisko, a 5 kg to ładowność kosza zakupowego. Nawet z maksymalnym dociążeniem, prowadziło się go łatwo i przyjemnie. Płynne poruszanie się po różnorodnej nawierzchni zawdzięczany zastosowaniu łożysk kulkowych. Wózek radzi sobie równie dobrze w parku, w sklepie, czy poniemieckiej kostce. Koła pokryte są pianką odporną na uszkodzenia. Amortyzacja odczuwalna na tyle dobrze, że dla osób przyzwyczajonych do sztywnych konstrukcji, wózek może wydać się chwiejny (coś na zasadzie amortyzacji w maclarenie xt).

.

.

.

.

.

Koła tylne o średnicy 15 cm są nieco większe od przednich (13 cm). Nie umiałam ich zdemontować 😛 Może jest na to jakiś magiczny sposób, a może są niedemontowalne 😉 Czekam na Wasze sugestie w tej kwestii.

Przednie kołeczka amortyzowane, choć stosunkowo małe to świetnie radzą sobie z nierównościami. Dodatkowo można je zablokować do jazdy na wprost. Udało mi się je ściągnąć ze stelaża, choć przyciski do tego służące są mikroskopijnej wielkości 🙂

Rozstaw tylnej osi wynosi jedynie 43 cm, a długość wózka to zaledwie 68 cm, co sprawia, że dla Buggy xs nie ma ograniczeń komunikacyjnych.

.

.

.

.

.

.

Easywalker Buggy xs jest wózkiem cichym, podczas jazdy po nierównym terenie nic nie klekocze, nie trzeszczy ( na filmiku słychać nasze kroki, a nie wózek). Stelaż jest bardzo lekki i nie ma luzów. Wózek jest bardzo zwrotny, dosłownie zawraca w miejscu, a pojedyncza rączka ułatwia prowadzenie go jedną ręką. Wózek dobrze się podbija, choć rączka nie posiada regulacji. Pokryta jest pianką, z centralnie umieszczonymi przyciskami do składania. Wysokość na poziomie 105 cm jest optymalnie wygodna dla osób o standardowym wzroście.

Wózek posiada hamulec nożny, którego zapadka umieszczona jest centralnie między tylnymi kołami. Działa tradycyjnie góra/dół, blokuje oba tylne koła równocześnie.

.

.

.

.

.

.

Siedzisko i jego składowe

Buggy xs to spacerówka dobra i dla maluszka i dla średniaka. Siedzisko spacerowe skierowane w jednym kierunku jazdy – tyłem do rodzica.

Wymiary siedziska z pewnością dla wielu z Was nie będą imponujące, jednakże są na tyle komfortowe dla dzieci, że te chętnie z niego korzystają. Szczegółowe dane podam w dalszej części tego wpisu.

Oparcie, mniej więcej w 2/3 swojej wysokości jest charakterystycznie „rozszczepione”. Nie ma to większego wpływu na komfort małego pasażera, jest natomiast uwarunkowane systemem składania, czego następstwem jest uzyskanie małych rozmiarów po złożeniu.

Regulacja oparcia jest paskowa, producent wskazuje na 4 pozycje jego pochylenia, jednakże wszyscy wiemy, jak działa taka regulacja. Sami decydujemy o kącie ustawienia oparcia. Jak na ten typ wózka, muszę przyznać, że rozkłada się ono niemal na płasko. W pozycji siedzącej pionu zupełnego nie ma, ale bardzo niewiele brakuje. Dodatkowo powierzchnię spania powiększa regulowany podnóżek. Większe dzieci mogą opierać nóżki o jeden z dwóch dostępnych podnóżków (w zależności od długości nóg 😛 ). Gdy poprosiłam syna by usiadł w wózku (jego waga nie przekracza bowiem 20 kg) mieścił się w siedzisku, choć oparcie kończyło się mniej więcej w połowie głowy. Nie dziwi mnie to specjalnie, zważywszy, ze już duży z niego chłopiec 😉 Moje zachowanie podyktowane było celom wyłącznie statystycznym 😉

Poszycie siedziska można zdjąć ze stelaża i wyprać w pralce, w zalecanej temp. 30 st.C

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Pasy 5-punktowe posiadają osłonki i spory zakres regulacji. Bez problemu obejmą większe dziecko czy poradzą sobie z zimową odzieżą. Do wyboru mamy 3 poziomy regulacji góra/dół, oraz dwie w szerz. Po niewielkiej modyfikacji, możliwe jest zapięcie samej części biodrowej 😉 Zdecydowanym plusem jest fakt, iż pasów nie trzeba spasowywać by je osadzić w klamrze. Osobno zapinamy prawią i lewą część.

.

.

.

.

.

Wózek posiada pałąk – dodatkowy element dbający o psychikę rodziców (śmieję się, gdyż dla wielu z nas to bardzo istotna sprawa). Tapicerowana barierka wypinana jest obustronnie, równocześnie.

.

.

.

.

Budka, wyposażona w filtr UV +50 co z pewnością jest dużym atutem tego wózka. Zważywszy na jego „podróżnicze” przeznaczenie idealnie sprawdzi się w cieplejszym klimacie. Całości dopełnia dodatkowy panel powiększający ukryty za zamkiem błyskawicznym i wyposażony w dwa okienka wentylacyjne. U szczytu budki, w jej tylnej części znajduje się wizjer do podglądania dziecka podczas snu. Powiększony daszek skutecznie chroni przed słońcem, równocześnie zapewniając dobrą cyrkulację powietrza. W celu jej ulepszenia dodatkowo możemy zawinąć tylni płaszcz budki, odsłaniając zupełnie siedzisko. Regulacja budy bezgłośna, brak kieszeni na drobiazgi.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

Buda w moim testowym egzemplarzu Mickey Ornament zasługuje na wyjątkowe zdumienie, gdyż oprócz wszystkich wymienionych zalet, charakteryzuje się fantastycznym i nietuzinkowym wyglądem. Taka kompozycja może się podobać, nawet w obliczu wszechobecnego w ostatnim czasie kultu Myszki Miki 😛

.

.

.

.

.

Ponieważ tapicerka budki jest wodoodporna, z pewnością ochroni naszego małego pasażera przed niewielkim deszczem.

Kosz zakupowy jak już wcześniej wspomniałam jest pojemności standardowej, tj. 5 kg. Całkiem pojemny, lekko usztywniony od spodu, o dobrej dostępności z tyłu i po bokach. Osadzony w optymalnej odległości od kół (nie obcierają o kosz), oraz od podłoża.

.

.

.

.

.

Poniżej obiecane parametry siedziska spacerowego. Kształtują się one następująco:

.

siedzisko: głębokość – 20 cm, szerokość- 26-32 cm

oparcie: długość 44 cm, szerokość 32 cm

podnóżek: długość 16 cm, szerokość 32 cm

.

.

Składanie i transport

Buggy xs jest bardzo mały po złożeniu. Zgodnie z wymaganiami poszczególnych linii lotniczych, może kwalifikować się do gabarytu bagażu podręcznego. Ułatwi nam to sprawę, jeśli podróżujemy z malutkim dzieckiem i często korzystamy z wózka.

Ten model składa się dosłownie jak harmonijka, „łamie” w co najmniej w 2 miejscach, by uzyskać pożądany rozmiar. Główne centrum „dowodzenia” mieści się w rączce, gdzie po równoczesnym naciśnięciu dwóch przycisków, wózek intuicyjnie składa się. Automatycznie zaskakuje blokada.

Aby wózek rozłożyć, należy ją zwolnieć i trzymając za kierownicę, postawić go na koła. Przy tej czynności usłyszymy charakterystyczne kliki.

.

Wymiary wózka rozłożonego: 44x76x105 cm

Wymiary wózka złożonego: 44x52x23 cm

Waga: 6 kg

.

.

.

.

.

Cena i wyposażenie dodatkowe

Za wersję bez licencji czyli Monaco Appero czy Berlin Breakfast zapłacimy około 1190 zł ( w cenie folia p/deszczowa), za edycje Mini czy Disney należy dopłacić  100 zł. Najwięcej ofert pogrupowanych cenowo znajdziecie w internecie. O sklepy partnerskie należałoby pytać dystrybucję marki Easywalker i można to uczynić poprzez ich profil na FB – Easywalker Polska.

.

Marka oferuje bogate wyposażenie dodatkowe tj.: parasolki, moskitiery, wkładki do wózka, torby transportowe, organizery dla rodzica, uchwyty na kubek czy tacki na przekąski dla dziecka.

Wózek jest bezpieczny dla dzieci, gdyż nie posiada elementów, które mogłyby wyrządzić im krzywdę, a także spełnia wszystkie europejskie normy bezpieczeństwa EN1888.

.

Podsumowanie

Jeśli potrzebujesz małego, poręcznego, lekkiego wózka dla swojego dziecka, dużo podróżujesz i marzysz o większym komforcie w drodze – ten wózek będzie dobrym wyborem. Easywalker Buggy xs nie zawodzi jakością wykonania, trwałością wykorzystanych materiałów, a także nietuzinkowym wyglądem. Zastosowanie praktycznych rozwiązań powoduje, że potrafi on sprostać zadaniom przed nim stawianym. Małe gabaryty po złożeniu i niewielka waga sprawiają, że tego towarzysza każdej nowej wyprawy, możesz zawsze mieć przy sobie . Zatem w drogę!

Na zakończenie kilka kadrów z tzw. backstage’u 😉

.

.

.

.

.

.

WYBRANE