Loading...
UniwersalneWózki

Valcobaby Snap4 TREND

Kiedy na tegorocznym Kids Time w Kielcach zobaczyłam wtedy jeszcze prototyp tego modelu, pomyślałam, że wózkowy świat podąża w dobrym kierunku. Producenci słuchają sugestii rodziców i dokonują zmian na lepsze, ciągle dążąc do doskonałości. Oczywiście, nie jest łatwo sprostać wszystkim oczekiwaniom, zadowolić wszystkich jednakowo. Dlaczego? To bardzo proste – każdy z nas ma inne preferencje i gusta. Aktywne uczestnictwo na kilku grupach pozwoliło mi zaobserwować, że mamy różne spojrzenia na te same kwestie 🙂

Wózek, o którym przeczytacie zaraz tych kilka słów, może stanowić kompromis dla wielu grup konsumentów.

Snap 4 TREND to nowa propozycja australijskiej marki Valcobaby. I choć wózek jest dostępny w sprzedaży dopiero od niedawna, już cieszy się sporym zainteresowaniem. Stanowi bowiem swoistego rodzaju następcę znanego i cenionego za wszechstronność Snapa. (recenzja TU). Testowany model, w kolorze Marle Gray, jest jednym z trzech obecnie dostępnych na naszym rynku kolorów (druga to charocal i denim). Wszystkie oferowane kolory występują w tapicerce Tailormade, czyli bardzo przyjemnym w dotyku materiale canvas o strukturze melanż. Jest to materiał, który w ostatnim czasie cieszy się dużą popularnością, głownie ze względów praktycznych. Wizualnie nadaje wózkowi wyjątkowy i elegancki design.

Jak sama nazwa wskazuje, wózek ma być trendy, z dbałością o szczegóły, dlatego producent nie przewidział tu zwykłych, ortalionowych tapicerek. Wrażenia wizualne wzmacnia zastosowanie skóropodobnych elementów rączki i pałąka.

Ponieważ Snapa opisałam Wam dosyć szczegółowo już jakiś czas temu, nie chcę dublować wcześniejszej recenzji. Elementy, które najczęściej wymienialiście jako słabe strony Snapa zostały zmienione i to właśnie na nich postaram się skupić.

Regulowana rączka

Brak regulacji rączki w Snapie był chyba największą bolączką modelu. Mimo optymalnego ułożenia, Wielu z Was uważało, że mogłaby być ona wyżej/niżej ( w szczególności, gdy występują dysproporcje we wzroście rodziców tj. niska mama, wysoki tata, itp.). Obecnie problem znika, gdyż Trend daje nam możliwość dopasowania wysokości rączki do naszego wzrostu. Można ją ustawić w trzech podstawowych pozycjach (98-105-110 cm), czwarta opcja ustawienia jest moim zdaniem przydatna jedynie dla zminimalizowania gabarytów złożonego wózka. Regulacja jest typowa, tj. poprzez naciśnięcie dwóch przycisków umieszczonych po bokach, ustawiamy pożądaną pozycję.

Oprócz możliwości regulowania, rączka zyskała skóropodobną osłonkę na zamek błyskawiczny, która wraz z tą na pałąku tworzy zgrany duet kolorystyczny i wizualny. Osobom, którym taka wariacja jednak nie odpowiada, pozostaje typowa, czarna pianka.

 

 

 

 

 

 

Modyfikacja budki

Jedną z moich ulubionych zmian jest  modyfikacja budki. Zyskała ona dodatkowy panel  (zrezygnowana z wizjera) i jest zupełnie taka sama jak w modelu Tri Mode X (recenzja TU). Pamiętam jak zachwycały Was wówczas zdjęcia tego terenowca od Valco. Tak więc 4 panele budki dają  nam duże pole do manewru. Możemy dowolnie wysuwać i chować poszczególne elementy. Siatka wentylacyjna (stanowiąca jeden z paneli) zapewnia dopływ powietrza w upalne dni. To właśnie ten element, wraz z wentylacją siedziska sprawia, że TREND jest komfortowym pojazdem także w bardzo ciepłe, wakacyjne dni.

Regulacja budki odbywa się bezgłośnie i jest możliwa dzięki zastosowaniu zamków błyskawicznych. Użyta tkanina posiada filtr UV, dlatego możemy być spokojni o naszego małego pasażera. Z pewnością ochroni go przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych, a także osłoni od wiatru i innych niekorzystnych warunków pogodowych.

W tylnym płaszczu budki umiejscowiona jest kieszonka na drobiazgi (klucze, telefon itp), zabezpieczona zamkiem błyskawicznym. Aby materiał nie wisiał bezwładnie za oparciem, możemy go zawinąć odpowiednio i zabezpieczyć rzepami.

 

 

 

 

 

 

 

     Kieszonka na drobiazgi umieszczona w tylnym płaszczu budki to bardzo przydatna rzecz. Zmieścisz tam nie tylko klucze i portfel, ale także pieluszkę czy mokre chusteczki dla dziecka 🙂

 

 

 

    Tak wygląda w pełni rozłożona budka w wózku Valcobaby Snap 4 TREND
 
 

 

 

 

Jeszcze większe siedzisko

Kiedy testowałam zwykłego Snapa, była zima, a mój syn miał już ponad 3 lata. Wiadomo, że ciepła odzież, ewentualny śpiworek czy kocyk zajmują sporo miejsca i wiele spacerówek odpadało w przedbiegach. W Snapie moje dziecko wyglądało „normalnie” i wydawało się, że siedzisko w tym wózku jest naprawdę duże.

Czy można chcieć więcej? Otóż Valco pokazało, że z pewnością można dać jeszcze więcej 🙂 Siedzisko w Trendzie ma imponujące wymiary: wysokie oparcie, szerokie i komfortowe siedzenie, regulowany podnóżek, to nie licząc kilku cm – prawie metrowa powierzchni spania. Takie gabaryty zagwarantują swobodę każdemu dziecku.

Konstrukcja pasów pozostała bez większych zmian, nadal trzeba spasować cześć biodrową z pasem naramiennym i spiąć klamrą. Pasy posiadają duży zakres regulacji na wysokość (3 poziomy) i szerokość.

Oparcie kładzie się niemalże na płasko. Podobnie jak w poprzedniku jest to paskowa regulacja bezstopniowa. Sami decydujemy o kącie nachylenia oparcia. Siedzisko jest dobrze wentylowane, aż z dwóch stron (tył i szczyt budki).

Ku uciesze wielu rodziców producent nie zrezygnował z regulacji podnóżka, a nawet daje możliwość ustawienia go w 3 pozycjach. Wymiary siedziska przedstawiają się następująco: – oparcie: dł/szer –  49/35 cm – siedzenie: gł/szer – 22/35 cm –  podnóżek: dł/szer – 24/25-22 cm (zwężany ku dołowi)

 

 

    Klamra ułatwiająca regulację oparcia 
 
 

 

 

 

 

Taką wentylację siedziska docenimy szczególnie w upalne, letnie dni.

 

Bezproblemowe składanie 

Kolejnym udogodnieniem jest sposób składania. Na próżno szukałam przyciska w stelażu, czy jakiegoś mechanizmu pod siedzeniem. Cały mechanizm ukryty jest bowiem w …. rączce: większy przycisk, widoczny na pierwszy „rzut oka” i mniejszy, niepozorny guzik, od którego zależy możliwość sprawnego złożenia wózka (naciskamy najpierw mały, potem duży przycisk, tzw. dwuprzyciskowy system składania). Po kilku próbach opanujecie ten manewr na tyle, że wystarczy do tego jedna ręka, a w zasadzie to dwa palce – kciuk i wskazujący 🙂

Po złożeniu zaskakuje blokada. By wózek rozłożyć, należy ręcznie ją odbezpieczyć i postawić wózek na koła.

Wymiary wózka złożonego z kołami to:

dł/szer/wys – 76/53/35 cm

 

 

 

 

 

 

 

    Wózek wyposażony jest w poręczny pasek do przenoszenia na ramieniu, jak również rączkę ułatwiającą transportowanie wózka np. do bagażnika w aucie.
 
Wymiary tak złożonego wózka wynoszą 35 x 53 x 74 cm

 

 

 

Z brzydkiego kaczątka w łabędzia

4 kołowa wersja Snapa ma charakterystyczny wygląd, a w szczególności osadzenie przednich kół wzbudza szereg żywych dyskusji 😉

Stelaż TREND-a zyskuje wizualnie. W dużym stopniu klasyczny, aczkolwiek nadal nowoczesny design przyciąga wzrok. Koła bardziej integrują się stelażem, nie odstają. Detale i tekstylia sprawiają, że wszystko jest spójne i do siebie pasuje. Waga, choć nieco większa ( 8 kg), to jednak trzeba przyznać, że jak na pełnowymiarowy wózek spacerowy to bardzo dobry wynik. 

Niewielki rozstaw tylnej osi (53 cm) i długość wózka (78 cm), pozwala na sprawne poruszanie się nim po miejskiej przestrzeni publicznej.

 

 

 

 

 

 

Koła pozostały piankowe (wykorzystanie pianki Eva stało się już niemalże tradycją).  Nie zanosi się na to, by Trendy jeździły na kołach pompowanych (jak Snap Sport).

Koła zyskały natomiast inny bieżnik i obręcze. Rozmiarem odpowiadają kołom w zwykłych Snapach – przednie 19,5 cm, tylne 23,5 cm. Łatwo je zdemontować ze stelaża, a przednie zablokować do jazdy na wprost.

 

 

 

 

 

Poniżej krótki filmik z obsługi wózka. Z góry przyznaję, że zapomniałam pokazać Wam regulację oparcia 😛 Zostałam bowiem spłoszona przez ukraińską drużyna piłkarską udającą się na spacer w moje rejony 😀
 

Podsumowanie Trend to lekki wózek spacerowy przeznaczony dla dzieci od urodzenia (możliwe zamontowanie fotelika), aż do osiągnięcia przez nie około 20 kg wagi. Jest to łączny udźwig, który posiada stelaż (z czego kosz max 5 kg). Na Trenda postawią rodzice ceniący sobie estetykę, ale również jego komfortowe cechy użytkowe: obszerne i wygodne siedzisko, ogromna budka z filtrami UV, regulowana raczka i podnóżek. Proste i szybkie składanie oraz kompaktowe wymiary sprawiają, że wózek mieści się nawet w niewielkich bagażnikach samochodowych.

Wózek w polskiej dystrybucji mozliwy do zakupu w sklepie 4Kids. Za Trenda zapłacicie około 1650 zł.

 

 

WYBRANE