Loading...
MiejskieWózki

Easywalker Charley – lekki wózek wielofunkcyjny

Przedstawiam Wam kolejną propozycję  holenderskiej marki Easywalker, która stawiając na proste rozwiązania, aczkolwiek z dużym nastawieniem na funkcjonalność, stworzyła kolejny model wielofunkcyjnego wózka miejskiego – Easywalker Charley.

Charley to wózek będący mniejszą kopią poznanego już Harveya (recenzja tu). Różni ich jednak kilka istotnych rzeczy, które postaram wychwycić i zaznaczyć w poniższym tekście.

Dlaczego marka zdecydowała się na produkcję dwóch podobnych wózków? Przecież wizualnie są bardzo do siebie podobne. Dla tych, którzy swego czasu przebrnęli przez recenzję Harveya będzie to oczywiste. Ze względu na swoje szerokie spektrum zastosowania, wydaje się on być wózkiem „z przyszłością”, Charley natomiast wykorzystywać maksymę – ważne jest tu i teraz 😀 Konsumenci na ogół lubią mieć wybór i realizując stawiane kryteria, podejmują właściwe dla siebie decyzje. Producent, poprzez wprowadzanie nowości do asortymentu, daje taką możliwość. Zastosowana kolorystyka tekstyliów, stawia na stonowane barwy, uspakajające oko. Do wyboru mamy 3 pastelowe kolory: cloud grey, desert pink, glacier blue oraz klasyczną czerń – night black.

 

Egzemplarz testowy składa się z czarnej gondoli i siedziska spacerowego w kolorze błękitu lodowca –  glacier blue. Stelaż  jest matowy, koloru czarnego.

Stelaż, koła i właściwości jezdne

Z wyglądu stelaż nie odbiega od tego w Harveyu,  jedynie jest jakby skonstruowany w mniejszej skali. Warto zauważyć, że stelaż wraz z siedziskiem spacerowym Charleya waży tyle, co sam stelaż w jego większym bracie tj. nieco ponad 8 kg.

Maksymalny udźwig stelaża wynosi 20 kg. O dopuszczalnym obciążeniu siedziska spacerowego czy gondoli, napiszę przy okazji omawiania tych poszczególnych elementów. Stelaż pokryty jest matową powłoką, zabezpieczającą przed rysami. Warto o tym wspomnieć, gdyż wiele mam obawia się zarysowań powstałych podczas codziennego użytkowania wózka, w szczególności podczas jego składania. Konstrukcyjnie, większych zmian nie zastosowano. Amortyzacja na 4 koła daje gwarancję komfortowej jazdy w nie tylko w miejskich warunkach, a stabilna konstrukcja stelaża powoduje, że wózek nie chwieje się na boki. Po złożeniu stanowi kompaktową i zgrabną kostkę.

Easywalker Charley to wózek o 4 piankowych, niedużych kołach. Gabarytem są one zdecydowanie mniejsze od tych zastosowanych w Harveyu i nie ma pomiędzy nimi  dużej dysproporcji. Różnica między średnicą kół tylnych (17,5 cm),a przednich (15,5 cm) wynosi zaledwie 2 cm. W trudniejszym terenie przednie koła możemy zablokować do jazdy na wprost, przy użyciu zapadek blokujących. Ponadto istnieje możliwość wypięcia ich  całkowicie ze stelaża ( co nie jest takie oczywiste przy wózkach małogabarytowych). Nie udało mi się zdemontować tylnych kół, dlatego nie daję za to głowy 🙂 Model Charley wyróżniają koła w kolorze białym, a ich rozstaw w osi tylnej wynosi 51 cm, dlatego ten wózek będzie idealny dla rodzin, którym szczególnie zależy na małych gabarytach.

Dzięki zastosowaniu  łożysk kulkowych, wózek prowadzi się lekko, swobodnie podbija i skręca w miejscu. Amortyzacja odczuwalna przy odpowiednim dociążeniu wózka, szczególnie ładnie widać pracę sprężyn kół przednich, neutralizujących drgania.

Wózek testowałam na różnorodnej nawierzchni, od prostego chodnika, po leśną ścieżkę i stary poniemiecki bruk. W każdych warunkach zachowywał swoje właściwości, jechał cicho, bez zbędnego hałasu czy stukotu.

Piankowa rączka  z charakterystyczną wypustką chroniącą przed porysowaniem, na której opiera się stojący złożony wózek,  pokryta jest pokrowcem z ekoskóry.  Posiada także spory zakres regulacji. W najwyższym punkcie wysuwu ma 104 cm (w Harveyu – 110 cm) i sami decydujemy o ustawieniu jej na pożądanej wysokości.  Nie posiada luzów konstrukcyjnych, nie „lata” bezwolnie na boki. Regulacji dokonuje się z wykorzystaniem dwóch klipów po bokach rączki. Ułatwieniem dla montażu podręcznej torby/organizera są charakterystyczne haczyki.

Hamulec – nożny, zintegrowany na oba tylne koła, łatwy w użytkowaniu. Umieszczony centralnie na tylnej belce wózka.

Kosz zakupowy – otwarty, z dobrym dostępem i  usztywnionym dnem, o standardowej pojemności 5 kg. Boczne ściany wykonane z siateczki,sprawiają wrażenie większej pojemności.

Dane techniczne

Waga stelaża z kołami: ok 5,2 kg!

Maksymalne obciążenie stelaża: do 20 kg  wersji spacerowej i 9 kg w wersji głębokiej

Składanie i transport

Złożenie stelaża to prosta sprawa. Nie trzeba też wypinać siedziska spacerowego, niezależnie od tego jak jest zamontowane (przodem/tyłem do rodzica).  Blokada ramy znajduje się w nietypowym miejscu, z przodu wózka, nad podnóżkiem stałym. Mechanizm składania identyczny jak w Harveyu. W celu złożenia wózka łapiemy za uchwyt, wciskamy guzik, składamy, dociskamy stelaż do podłoża, zaskoczy automatycznie blokada. Po złożeniu stoi samodzielnie, co ułatwia przechowywanie go np. w schowku, szafie czy przedpokoju.

Jeśli trudno Wam sobie wyobrazić tę „procedurę”, zajrzyjcie do recenzji Harveya. Umieściłam tam szczegółowe zdjęcia.

Rozłożenie wózka polega jedynie na zwolnieniu blokady, postawieniu na koła, ustabilizowaniu siedziska spacerowego i rączki w pożądanej pozycji.

Wymiary wózka złożonego z kołami i siedziskiem wynoszą:  dł. 65 – szer. 51 – wys. 27 cm

Siedzisko spacerowe i jego składowe

Siedzisko w Charleyu jest wyjątkowe. Pomimo tego, że nosi znamiona siedziska kubełkowego – takim nie jest. Typowy kubełek jest zwartą całością, pochylając ku tyłowi plecy dziecka, automatycznie podnosi jego nóżki do góry. Tak poniekąd jest w modelu Harvey. Tutaj mamy tradycyjną regulację oparcia i podnóżka, przy zachowaniu poczucia „przytulności”, które jest typowe dla „kubełków”.

Regulacja oparcia przy pomocy klipsa umieszczonego na szczycie oparcia pleców umożliwia ustawienie go w 3 pozycjach – siedzącej, półleżącej i leżącej. Siedzisko można montować w obu kierunkach jazdy. 

Zważywszy, że na rynku wciąż niewiele jest lekkich wózków o takiej funkcjonalności, jest to zdecydowany plus dla modelu. Ciekawostką jest możliwość montowania siedziska bezpośrednio na stelażu lub na adapterach (do zakupienia dodatkowo).

W pierwszej opcji siedzisko osadzone jest niżej (48 cm od podłoża) i dziecko może bez problemu samo wychodzić / wchodzić do wózka.  Maksymalny udźwig siedziska wynosi wtedy 20 kg. Jeśli montujemy siedzisko na adapterach, zyskujemy około 10 cm na wysokości, a maksymalna waga dziecka w tej opcji nie powinna przekraczać 15 kg.

Jak już wcześniej wspomniałam siedzisko jest przytulne i komfortowe, posiada miękką wkładkę, która jest integralną częścią siedziska. Jak na takiego maluszka, siedzisko może poszczycić się całkiem przyzwoitymi wymiarami, gdyż podparcie pleców wynosi 47 cm. 

Podnóżek regulowany w 3 pozycjach, w tym na płasko, powiększając tym samym komfortową powierzchnię spania. Jest częścią siedziska, nie zastosowano specjalnych tapicerek zabezpieczających w tym obszarze.  W odróżnieniu od podnóżka w Harveyu posiada on płaską konstrukcję, bez ograniczeń na na brzegach. Dodatkowo, dla starszych dzieci mamy do dyspozycji podnóżek stały, umieszczony na stelażu między przednimi kołami.

Pasy 5-punktowe. Nie ma możliwości zapięcia tylko części biodrowej, pasy są zszyte. Elementy zapięcia umieszczamy w klamrze osobno – najpierw lewa, potem prawa strona (lub odwrotnie).  Spory zakres regulacji wszerz i trzy poziomy wysokości pozwolą na przewożenie dziecka w grubszej odzieży.  Pasy wyposażone w osłonki naramienne (przypinane na nap, więc bez obaw o ich zagubienie) i osłonkę klamry spinającej.

Pałąka nie ma w zestawie podstawowym. Można go dokupić  lub zrezygnować całkowicie. Miejsce jego wpięcia na stelażu nie jest wyeksponowane, więc brak tego elementu nie wpływa negatywnie na estetykę wózka.

Budka zasługuje na szczególne uznanie. Nie chodzi bynajmniej o zastosowanie filtrów UV (UPF 50), co w ówczesnych czasach zdaje się być normą, a możliwość regulacji jej wysokości! Odległość siedziska od szczytu budki waha się w przedziale 45 -52 cm i pozwala na jej idealne dopasowanie do rosnącego dziecka. Opcjonalnie budkę można powiększyć (zamek błyskawiczny), tak by  bardziej chroniła dziecko przed słońcem czy wiatrem. Dodatkowy panel wyposażony jest w podłużne okienko wentylacyjne, które w przypadku montażu siedziska przodem do kierunku jazdy może spełniać rolę wizjera. Te detale docenimy szczególnie podczas upalnych dni. W podstawowej konfiguracji (bez powiększania) budka jest wentylowana okienkiem z siatki mesh, a także posiada dodatkowy wysuwany daszek dla jeszcze lepszej ochrony przed działaniem szkodliwych promieni słonecznych.

Kieszeni na drobiazgi  – brak.

Pewnie zastanawiacie się co to takiego ta siateczka mesh. Otóż  jest to materiał PVC o strukturze siatki. Lekki i bardzo wytrzymały, umożliwia swobodny przepływ powietrza, dźwięku i światła. Siatka mesh jest wodoodporna, odporna na UV i zmiany temperatur.

Dane techniczne siedziska spacerowego:

oparcie: wys. 47 cm, szer. 34 cm; siedzenie: gł. 22 cm, szer. 34 cm; podnóżek: dł.14 cm

waga wózka z siedziskiem: 8kg!

Gondola

Jak na najmniejszy i najlżejszy wózek w segmencie miejskich wózków wielofunkcyjnych, Easywalker Charley posiada sporą wentylowaną gondolę. Może ona  zachwiać nieco proporcją wózka jako całości  – delikatny stelaż, duża gondola 🙂  Jednakże zważywszy na komfort naszych najmniejszych pasażerów, realizując przy tym wszystkie rygorystyczne normy bezpieczeństwa, takie połączenie nie stanowi żadnego ryzyka w użytkowaniu. Wyposażona jest w wygodny, miękki i oddychający materacyk o grubości 3 cm, którego pokrowiec uszyty z jasnoszarej dzianiny po bokach i siatki mesh na spodzie, zapewnia dobrą wentylację. Ponieważ dno gondoli posiada plastikowe nóżki, w wyjątkowych sytuacjach z powodzeniem może pełnić rolę łóżeczka. Dopuszczalne obciążenie gondoli wynosi 9 kg.

Wodoodporna osłonka montowana jest na rzepy, dzięki czemu łatwo ją użytkować. Wszystkie tekstylia uszyte z wodoodpornych i łatwych do czyszczenia tkanin. Zarówno pokrycie, jak i wewnętrzny wkład gondoli można wyprać w pralce. Budka gondolki  posiada wentylację, ukryty pod zakładką materiału, a także dodatkowy wysuwany daszek. Choć nie jest powiększana o dodatkowy panel, spełnia swoje funkcje. Posiada także uchwyt do jej przenoszenia pokryty wysokiej jakości skórą ekologiczną. Łatwo ją zamocować i zdjąć z ramy.

Gondola jest składana na płasko (po zdjęciu poszycia i odblokowaniu zabezpieczeń),  co sprawia, że jest wygodna w transporcie  czy przechowywaniu. Uchwyt w daszku do jej przenoszenia pokryty jest wysokiej jakości skórą ekologiczną. Łatwo ją zamocować i zdjąć z ramy.

Dane techniczne:

Wymiary po rozłożeniu (z gondolą): dł. 97 cm – szer. 51 cm – wys. 104 cm

Waga wózka z gondolą: 9,2 kg

Wymiary materacyka: dł 75 cm, szer 32 cm ; Wymiar gondoli na zewnątrz: dł 84 cm, szer 39 cm

Waga gondoli: ok 4,0 kg

Akcesoria dodatkowe

Producent oferuje nam szeroki wachlarz akcesoriów dodatkowych, min.: tackę na przekąski dla dziecka, organizer dla rodzica, uchwyt na kubek, a także moskitiery i folie p/deszczowe. Wszystkie akcesoria, oprócz folii, którą dostaniemy w zestawie, płatne są dodatkowo.

Ponadto mamy możliwość skomponowania swojego autorskiego zestawu, dobierając kolorystykę tekstyliów pod siebie (inny kolor gondoli, inny spacerówki). Nie jest to oczywiste, gdyż większość marek proponuje nam jednak jednolite zestawy i nie ma możliwości ich mieszania.

Na stelażu możemy osadzić także fotelik -łupinę z zastosowaniem adapterów. Easywalker Charvey kompatybilny jest z następującymi fotelikami:

  • Maxi Cosi Pebble, Pebble Plus, CabrioFix, Citi2
  • Cybex Aton 5, Aton M, Aton Q-i-Size, Aton Q-i-Size plus, Cloud Q, Cloud Q Plus
  • Be Safe iziGo Modular
  • Nuna Pipa
  • Gemm
  • I-Level
  • Guardia
  • June I-Size

 

Edycja Mini by Easywalker

Dla osób lubiących nietuzinkowe wzornictwo, Easywalker we współpracy z marką BMW stworzyła wersję Charleya stylistyką nawiązującą stylistyką do popularnego modelu samochodu Mini. Od „zwykłego” Charleya wyróżnia go kolor stelaża i kół. Stelaż matowy ale metaliczny, białe kołpaki kół zamieniono na klasyczny kolor czarny. Idealnym dopełnieniem są tekstylia w stylowym szarym kolorze i przyjemnej fakturze materiału, z modnym pikowaniem na siedzisku. Użytkowanie tego cacka byłoby dla mnie nie ladą gratką, jednakże mogę pokazać Wam jedynie zdjęcia katalogowe tego produktu.

Gdzie kupić i za ile?

Easywalker Charley w zestawie 2 w 1 w regularnej cenie kosztuje około 2 900 zł ( z czego 2250 zł stanowi sama spacerówka).

Za wersję Mini by Easywalker zapłacimy niewiele ponad 3 tyś zł (2 w 1) .

Wielkich rozbieżności cenowej między sklepami być nie powinno, chyba że trafimy na świetną promocję. Wózki marki Easywalker ma w swojej ofercie jeden z moich ulubionych sklepów tj.  Tatata.pl .

Inne sklepy, w których znajdziecie min.ten wózek to:  https://www.fabrykawafelkow.pl/https://www.moncziczi.pl/ i https://www.mamissima.pl/

Jeszcze więcej informacji o modelach oferowanych przez markę, znajdziecie na stronie  www.easywalekr.pl.

 

Podsumowanie

Choć marka Easywalker branży wózkowej znana jest od 30 lat, ciągle tworzy nowe modele z myślą o rodzinach, wymagających coraz  to większych funkcjonalności czy oryginalnego wyglądu. Wózki są nieustannie udoskonalane, tak by trafiały w gusta nawet tych najbardziej wybrednych. Easywalker Charley to propozycja wózka bardzo lekkiego i kompaktowego po złożeniu. W związku z  dużą konkurencją w tym segmencie, Charley może poszczycić się chociażby obracanym siedziskiem czy regulacją wysokości budki. Wszystko to ma sprawić, że  użytkowanie wózka to przyjemny dodatek do celebrowania czasu z dzieckiem, niezależnie od preferowanej aktywności. Easywalker Charley najlepiej sprawdzi się w miejskiej dżungli,  pozwoli swobodnie korzystać z wszystkiego, co oferuje życie w mieście. Trudniejszy teren nie stanowi dla niego dużego ograniczenia, dlatego będzie on idealnym wyborem dla tych, którzy poszukują praktycznych rozwiązań i wysokiej jakości wykonania.

 

WYBRANE