Loading...
Konfrontacje

Maclaren BMW buggy vs techno xt

Mając oba w domu nie sposób nie pokusić się o porównanie, chociażby wizualne 🙂 By nie powielać opisu technicznego obu wózków, skupię się w zasadzie tylko na różnicach. Porównywane modele to maclaren techno xt rocznik 2012 i maclaren BMW buggy z 2013 roku.

Wózki postawione obok siebie różnią się gabarytami. I nie sposób tego nie zauważyć, bo xt jest po prostu wyższy od BMW. Ale czy większy sam w sobie?

Budka obszerniejsza w techno xt, dodatkowo przedłużana przy pomocy zamka błyskawicznego. Okienko (jedno) z tyłu budki. W BMW dwa wizjerki do podglądania dziecka. W obu modelach są schowki w budce ( w xt zapinane na rzep, w BMW na zamek)

Siedziska są w zasadzie bardzo podobne wielkościowo. W bmw jest głębsze wizualnie, a wkładka zastosowana w standardzie – nie spłyca go w żaden sposób. Na pierwszy rzut oka można by powiedzieć, że xt ma większe siedzisko, ale takie wrażenie sprawia podnóżek, którego BMW nie posiada.

Wymiary siedzisk:  

BMW Techno xt
Wysokość oparcia 46 cm 46 cm
Głębokość siedziska 22 cm 22/37 cm (z podnóżkiem)
Szerokość siedziska 32 cm 33cm

                                       

Oparcie rozkładamy zupełnie inaczej. W techno xt jedną ręką do pozycji całkowicie leżącej, natomiast w BMW mamy regulacje paskową, która pozwoli na uzyskanie pozycji półleżącej.

Rączki w BMW nie regulowane, o jednej wysokości około 103 cm, piankowe. W xt gumowo plastikowe, regulowane na 3 poziomach wysokości. Zdjęcie przedstawia najwyższy poziom ustawienia rogów w maclarenie xt (max 108 cm) w stosunku do rogów BMW.

Koła, oprócz tego, że różnią się wielkością i wyglądem to niczym innym już nie. Koła są piankowe, terkoczą na kostce 😛 a ponad to są amortyzowane – wszystkie cztery w obu modelach. Jeśli chodzi o tą amortyzację to xt jest zdecydowanie  bardziej miękki, rozchwiany na boki. BMW, bardziej sztywno trzyma się chodnika 😛

wielkość kół  

BMW Techno xt
12,7 cm 16,5 cm

Kosz zakupowy głębszy w xt, ale w zasadzie szyłam go na zamówienie, a oryginalnego nie chciało mi się ponownie zakładać 😛

Po złożeniu dłuższy jest techno xt. Ponad to BMW posiada pasek do przenoszenia wózka na ramieniu, xt uchwyt do przenoszenia w ręce.

wymiary złożonego wózka

BMW Techno xt
(DxSxW): 105x33x25cm (DxSxW): 104x25x38cm

okładną charakterystykę obu modeli znajdziecie TU i TU – są to moje wpisy, uwagi i spostrzeżenia.

Trudno mi powiedzieć na dzień dzisiejszy, który wózek jest lepszy, bo oba są rewelacyjne. BMW moim zdaniem idealny dla nieco starszych dzieci, takich 1,5- 2+,  xt natomiast doskonale sprawdzi się już u 8-9 miesięcznych maluszków. Niewątpliwym atutem tego drugiego jest budka, głęboko zachodząca na dziecko. BMW w zamian ma lepszą tapicerkę, zdaje się bardziej odporny na zabrudzenia.

Koła – z jednej strony niby lepsze większe, ale BMW jedzie lepiej, lżej, łatwiej sie manewruje, skręca, zawraca. Myślę, że duże znaczenie ma tu waga dziecka. Ostatnio mój xt jeździł cały czas w aucie i gdy po paru miesiącach znów poszedł na pełnowymiarowy spacer, jechało mi się nim zupełnie inaczej, niż gdy syn ważył 9 kg 😛

Podbijanie lepsze w xt – mimo wszystko 🙂

Warto kupić i jeden i drugi, choć cena za nowe BMW buggy jest wysoka. Warto poszukać dobrych ofert lub zdecydować się na wózek używany 🙂

WYBRANE