Loading...
UniwersalneWózki

Jane Rider – moje wrażenia :)

Nadszedł czas, by opisać Ridera od Jane.


Był on moim trzecim wózkiem tej firmy. Już prawie wychodziłam ścieżkę do „wózkowego” z zamiarem kupna Muuma, ale jednak coś mi w nim nie pasowało (budka) i zdecydowałam się na używanego ridera. Znalazłam ofertę, pojechałam i kupiłam. Trochę obawiałam się, że kubełkowe siedzisko spacerowe nie spodoba się mężowi 😛 Nic takiego nie miało jednak miejsca.

Po wózek pojechałam sama z dzieciakami. Dzięki czemu mogłam odrazu wypróbować go z pasażerem w środku. Syn miał wtedy 6 tygodni, a wkładka spłycająca sprawiała, że nie obawiałam się go włożyć do spacerówki.
W domu czekała wcześniej zakupiona przeze mnie gondola Micro, którą tymczasowo woziłam na stależu challengera.


Ta różnorodność kombinacji w wózkach Jane posiadających system PROFIX jest bardzo fajnym rozwiązaniem.

Zbiegiem okoliczności udało mi się znaleźć kolor spacerówki identyczny jak gondoli – DISTRICT P08.

Mimo, iż stelaż w moim modelu był nieco „rozchwiany” wózek użytkowało mi sie bardzo dobrze. Wiem, że niektórzy właśnie ze stelażem mieli spore problemy, a sprawy reklamacyjne toczą się do tej pory :/ Wózek zakonserowałam, nasmarowałam i mogłam jeździć 🙂

Ważna była waga pojazdu, tak bym mogła sama wnosić i znosić po schodach, bez niczyjej pomocy. A rider był naprawde lekki i poręcznie go można było chwycić.

Stelaż – lekki -9,5kg, wykonany z aluminium anodowego. Ja miałam wózek na czarnym stelażu (moim ulubionym 😛 ). Jako używany, nie wykazywał jakiś szczegółnych oznak porysowania. Tylna oś skonstruowana tak ( odwrócona litera C), że nigdy w niego nie kopnęłam  🙂 Podejżewam, że jest to szczególnie wygodne w przypadku montowania dostawki dla starszaka. Wózek łatwy w podbiciu i prowadzeniu.


Na stelażu montowałam gondolę micro, gondole capazo i fotelik strata – bez żadnych dodatkowych adapterów!


Amortyzacja – na tylną oś, regulowana w zakresie twarde-miekkie. Naprawde spełnia swoje funcje i mimo, że dla niektórych dyskfalifikacją są przednie koła – wózek nadaje się na każdy teren. Także śnieg i piasek.


Koła – łożyskowane i piankowe. Tylne koła większe o śrenicy 27 cali, z systemem szybkiego wypinania. Przednie mniejsze 16 cali, obrotowe z możliwościa blokady do jazdy na wprost.


Hamulec – ręczny, znajdujący się na ramie wózka, o ile dobrze pamietam z boku na wewnętrznej stronie rączki. Zintegrowany na dwa koła (tylnie). Hamulec mocny – tak że wózek dęba staje 🙂


Rączka – piankowa, regulowana w sporym zakresie wysokości 85-110 cm. Z pewnością wózek poprowadzi bez problemu osoba bardzo niska jak i bardzo wysoka.

Siedzisko spacerowe – kubełkowe, ale spore o szerokości 25 cm, głebokości około 30 cm i wysokosci oparcia około 45 cm. Posiada wkładkę, dzięki której mniejszym dzieciom siedzi się w nim bardzo przyjemnie i komfortowo. Montowane w dwóch kierunkach. Manewrowanie wózkiem w pozycji siedziska przodem do mamy – bardzo w porządku.

Regulacja oparcia w 3 poziomach. Regulacji dokonuje się poprzez uchylenie dźwigni znajdującej z tyłu za oparciem.

Tapicerka – wykonana jest z materiału wodoodpornego i wiatroszczelnego lecz oddychającego. Dlatego też np budka w godnoli micro czy spacerówce wydaje się „wiatrem podszyta”. Mimo iż gondolowanie przypadło mi na część miesiecy zimowych, nie zauważyłam by dziecku było zimno z tego powodu.


Pasy – 5-punktowe, z ochraniaczami, posiadajace regulowaną wysokość ich montażu.

Podnóżek – ruchomy, regulowany w 3 pozycjach.

Budka – standardowa, nie powiększana. Przy składaniu wydawała niezbyt głośne klikniecie (w spacerówce, w gondoli micro bezgłośna).

Pałąk – z osłonką na zamek, demontowalny z obu stron.

Kosz – nie jest duży, ale z „głowa” zapakowany pomieści co nieco 😛
Zdjęcie i piesek należy do Darii i to dzieki jej uprzejmosci mogłam je tu zamieścić 🙂 Pozdrawiam i zapraszam w jej imieniu TU


Składanie wózka – bardzo proste. Po ułożeniu odpowiednio rączki składa się do naprawde niewielkich rozmiarów i mieści w niewielkim bagażniku. Wózek mozna złozyć razem z siedziskiem, choć zajmuje wtedy nieco więcej miejsca.

Wymiary i waga

wózek rozłożony 85-110 x 60 x 93 cm
wózek złożony 62 x 60 x 38 cm

waga całego wózka – okolo 13 kg, z gondolą Micro szacuję na około 14 kg, gdyż sama gondola wazy 4,5 kg

Ogólnie rzecz ujmując, ja ze swojego Ridera byłam zadowolona. Był wózkiem spełniającym na tamten czas moje oczekiwania. Dziś pewnie wybrałabym inny, ale tylko z powodu, że lubię eksperymentować…… 🙂

WYBRANE