Loading...
UniwersalneWózki

Emmaljunga scooter s – moja charakterystyka

Ostatnio nie mam dobrego czasu na pisanie. Życie w ciągłym biegu, od spotkania do spotkania, od migreny do kataru i tak w kółko. Ciągle coś mi przeszkadza w napisaniu tej charakterystyki. Swoje robi pogoda za oknem -jest szaro, buro i ponuro. Dopadło mnie pewnie jakies przesilenie, jesienna depresja, albo bóg wie co jeszcze.

Emma scooter s, bo o niej będzie mowa, była ponoć długo oczekiwaną wersją scootera 2.0 z nieskretnymi kołami. Wózek przeznaczony dla dzieci od 6 miesiąca do 4 roku życia! I to jest zupełna prawda, bo mieści się w nim moja 4,5 latka!Wózek nabyłam używany – serdecznie pozdrawiam P. Mariolę – w stanie IDEALNYM! Zupełnie tak jakby wyjechał dopiero ze sklepu 🙂 Trochę obawiałam się koloru, a wszczególnoścu tych „żółtych” lamówek. Ale jak tylko otworzyłam karton zachwycił mnie pozytywnie. Mój kolor to Denim Black 🙂


Stelaż – mój koloru czarnego, oryginalny kształt, wykonany ze specjalnie wzmocnionej stali Cryptonite, autentycznie stabilny, mocny i porządny.

Koła – piankowe (XWT) ale odporne na przebicia. Drobne kamyki nie powbijały się, ale niestety najechawszy niechcacy na szkło – wbiło się. Nie ma wielkiego śladu, bo moja szybka interwencja spowodowała, że nie mam dziury wielkości krateru Wezuwiusza 😛
Tylne koła większe o średnicy 25 cm, przednie mniejsze – 18 cm. Koła przednie posiadają typową blokadę do jazdy na wprost.


Producent pisze o amortyzacji na cztery koła, ale ja wyczuwam póki co tylko tylne koła. Wynika to z pewnością z niskiej masy ciała mojego młodszego dziecka, bo wózek z 4,5 latką już całkiem inaczej „pracuje”.


Hamulec – nożny, z kołem zębatym, zespolony na dwa koła. Mechanizm mieści się na dolnej belce wózka, miedzy kołami.

Rączka – pokryta pianką, dość grubej średnicy ( a może mnie sie tylko wydaje, po wąskich rogach xt i raczce MB), regulowana na wysokości 62-110 cm.


Siedzisko – montowane tylko przodem do kierunku jazdy. Niektórzy narzekają, że dziecko siedzi w nim nisko, jednak moim zdaniem nie niżej niż w typowych parasolkach. Mnie w każdym bądź razie odpowiada, a syn nie protestuje 🙂 Siedzisko jest naprawde duże o wymiarach wewnętrzych 87x30x16 cm.
Regulacja oparcia jest nietypowa, jeszcze sie z taką nie spotkałam. Polega na pociagnięciu ku górze całego oparcia i opuszczeniu go w dół. Regulować możemy w 3 płaszczyznach – od całkowitego pionu do pozycji półleżącej. Ważna informacja – wózek nie rozkłada się zupełnie na płasko. Ta regulacja oparcia może nieco irytować, ale trzeba na nią znaleźć swój sposób 😛


Tapicerka siedziska i barierki wykonana z materiału PROTEX, odpornego na wodę, zimno i wiatr, zdejmowalna do prania. Posiada wszyte elementy odblaskowe.


Budka – bezgłośna, z okienkiem na górze. Budka mogłaby być głębsza, trochę syncio się deneruje jak mu słoneczko w oczka przyświeci. O funkcjonalności kieszonek w niej rozmieszczonych już się poprzednio rozpisałam, więc powtarzać się nie będę 😀

Pasy – standardowe 5 punktowe. Nie posiadają ochraniaczy, chyba sobie jakieś ładne sprawię 😛


Pałąk/barierka – zamontowane na stałe! Nie ma możliwości pozbycia się go, jest to poprostu trwała konstrukcja stelaża.

Podnóżek – regulowany w dwóch poziomach, materiał na podnóżku dwustronny.


Kosz – nie powala wielkością, ale zmiesciłam ostatnio całkiem spore zakupy. Z racji tego że nie mam obecnie samochodu do dyzpozycji musiałam na zakupy pojechać wózkiem. Pojemność kosza: 40x30x23 cm


Składanie i wózek złożony – jak na emmę skałda się naprawde do małych rozmiarów. Jeszcze nie „obczaiłam”, albo nie posiada blokady przed rozłożeniem, dletego trzeba odpowiednio go chwycić by włożyć do bagażnika. Do złożenia wózka nie potrzeba ani siły, ani specjalnej inteligencji 😛
Wymiary wózka złożonego 87x53x43cm (DxSxW)


Waga

Producent rozgranicza:
waga podwozia – 10.3 kg
waga kół 1 kg
Wózek poręczny do wnoszenia/znoszenia po schodach, choc może nie specjalnie lekki.

W standardzie dostaje się osłone p.deszczową.


Opcjonalnie znajduje się osłonka na nóżki, montowana za pomocą zatrzasków, lub śpiworek.

Na uwagę zasługuje sposób montowania śpiworka do siedziska (klamry w tylenej części oparcia), tak, że staje się on w zasadzie nieruchomy i nie zsuwa się.

Ogólnie jeśli miałabym ocenić wózek w skali od 1 do 5 to dałabym mu ocenę 4. Punkt odejmuję za budkę.W swojej klasie jest to wózek bardzo dobry, zwrotny, poreczny, komfortowy dla dziecka i dla mamy. Warto jeszcze zaznaczyć, że scooter s jest wózkiem tylko spacerowym, bez możliwości zamontowania na nim gondoli.

WYBRANE