Loading...
Sportowo-terenoweWózki

NOWY w domu :P

Miało być chronologicznie, poukładane, porządek jak w szwajcarze, ale nie da się….
no, nie 🙂

Takie zamieszanie wywołał nowy wózek w naszym domu.

Tym NOWYM jest Mountain Buggy Swift kolor Black-Lemon 🙂

Wózek produkcji nowozelandzkiej, miniaturka MB Urban jungle, ale myślę równie komfortowy.

Pierwsze wrażanie bardzo pozytywne. Syn zasiadł z ochotą, po czym wybraliśmy się na „jazdę próbną”. I nie bynajmniej po równym chodniku czy kostce brukowej.

Wózek ładnie płynie, dobrze się nim manewruje, a dzieckiem przyjemnie buja 🙂 Lekki w podbiciu. Bardzo porządnie wykonany, nie ma „niedoróbek” i choć to wózek z tzw drugiej ręki, wygląda jak nowy.

Oparcie regulowane na paskach można rozłożyć całkowicie do pozycji leżącej. Dlugość oparacia 49 cm, szerokosć siedziska 31 cm, głębokość 20 cm.

Budka w moim modelu posiada dodatkowy wysuwany daszek (występuje w modelach produkowanych po 2009 r), fajnie osłania i chroni przed słońcem. Posiada okienko do podglądania maluszka 🙂

Podnóżek, wprawdzie nie regulowany, ale tak wyprofilowany, że nóżki dziecka nie wiszą bezwładnie, a leżą. Odpada też wieczne czyszczenie go, gdyż wykonany jest z metalu. To jest właśnie dbałość o każdy szczegół.

Rączka, powleczona pianko-gumą, nie wiem jak to nazwać, w każdym bądź razie jest wygodna. Regulacja raczki daje spore możliwości uzyskania porządanej wysokości 80-107 cm (do rolek będzie w sam raz) 🙂

Koła – pompowane, fajnie amortyzują. Przednie obrotowe, oczywiście z możliwością blokady.

Kosz – spory, z kieszonkami po bokach, dobrze dostępny.

Na uwagę zasługuje fakt, iż ten wózek jest naprawdę lekki, jak na tego typu pojazd. Waży tylko 9 kg!!!

Składa się całkiem łatwo, przy czym po złozeniu jest długi (97 cm) a wąski (około 45 cm).

Udźwig – 35 kg. Przetestowany – córa usiadła wczoraj na podnóżku 😛

Na wyposażeniu dodatkowym wózka dostałam wkładkę od P. Helenki (wózkomaniacy z gazetowego wiedzią o kogo chodzi), folię na deszcz, moskitierę przypinaną na zamek i uchwyt na kubek – wszystko oryginalne:)

Na szczegółowe oceny i wrażenia przyjdzie jeszcze czas, muszę nim przecież trochę pojeździć. Tymczasem zapraszam na fotorelację. Wykorzystałam zdjęcia dzięki uprzejmości i za zgodą poprzedniej właścicielki – Jelsa – Thank You !!!

Tutaj z modelem, co prawda śpiacym, ale jednak 😀

Od trzech dni w użyciu tylko MB, wkońcu mac się na mnie obrazi 😛

Wszystkie zdjęcia na tym blogu są prywatną własnością autora. Nie wyrażam zgody na ich kopiowanie, przetwarzanie i wykorzystywanie w innym celu niż TEN blog.

WYBRANE